Zastanawiasz jaki śmieszny prezent dla wędkarza byłby idealny? Hobbystyczne łowienie ryb to nietypowe zajęcie, które w Polsce ma stałe grono oddanych fanów. Wędkarscy „fanatycy” zapewniają, że jest to zajęcie jedyne w swoim rodzaju. Nawet jednodniowy, improwizowany wyjazd na ryby to skuteczna ucieczka od codziennego stresu i przeciążenia. Wędkowanie pozwala zebrać myśli, ale daje też poczucie satysfakcji, gdy po godzinach wyczekiwania ryba zaczyna „brać”.

Czym zapełnić przybornik wędkarza? Prawdziwemu wędkarzowi do poczucia sukcesu potrzeba niewiele – oprócz łutu szczęścia wystarczy przetestowana wędka, zestaw spławików i ciepłe ubranie. Czasem przyda się jednak jakiś praktyczny drobiazg lub bibelot np. termos lub wygodna torba do noszenia spławików. Tu pojawia się szansa dla bliskich zapalonego wędkarza – szczególnie dla tych, którzy zadają sobie niełatwe pytanie….

Co kupić wędkarzowi na urodziny?

Wyszperanie podarunku dla taty, który amatorsko para się wędkowaniem nie będzie ani szybkie, ani łatwe. Jeśli chodzi o członka najbliższej rodziny, nasze poszukiwania będą bardziej sprecyzowane. Wystarczy dowiedzieć się czy dziadek lub brat planuje poszerzyć bazową wędkarską kolekcję o jakieś nowe akcesorium. Mamy szansę wybrać prezent ściśle dopasowany do potrzeb solenizanta. Większym wyzwaniem jest sytuacja, gdy bliska osoba posiada już własny niezbędnik i zapewnia, że nie chce tego typu pomocy. W takiej sytuacji musimy uruchomić własną intuicję… i ofertę sklepów z nietypowymi gadżetami dla wędkarza. Idealny podarunek dla pasjonata wędkarstwa może posiadać charakter humorystyczny, klasyczny lub funkcjonalny. W Internecie możemy znaleźć wiele sklepów z ofertą dla wędkarzy i ich bliskich.

Popularne typy prezentów wędkarskich

Trafiony upominek dla kolegi pasjonującego się wędkowaniem nie zawsze ma być ekstrawagancki. Zamiast dekoracyjnego upominku warto czasem postawić na prezenty proste, funkcjonalne i dobrej jakości. W przypadku typowo wędkarskich gadżetów dość oczywistym rozwiązaniem będzie bawełniany T-shirt, bluza z kapturem i ciepłe nakrycie głowy. Na jaki wyróżnik postawić? Śmieszny print, wyróżniająca się grafika lub charakterystyczny napis nawiązujący do wędkarskiego stylu życia.


Personalizacja jest oczywistym wyborem, gdy zależy nam na podkreśleniu rangi prezentu dla wędkarza. Kupiony prezent nie powinien być nieoryginalny – wystarczy, że wpiszemy w dostępny wzór nadruku np. imię przyszłego właściciela, dodamy jego typowe powiedzenie lub załączymy własne życzenia. Tylko nam wiadomo, czy nasz domownik ucieszy się z napisu w stylu „Najlepszy wędkarz na świecie”, ze wzruszających życzeń czy z prezentu z obrazkiem w stylu typowy Polak.

Kubki z hobbystycznym nadrukiem to drugi pod względem popularności typ prezentu dla fanatyka rybnych połowów. Praktyczny przedmiot, którego nie może zabraknąć w niezbędniku wędkarskich akcesoriów. Tu również możemy przeglądać ogromną ilość grafik i „efektów specjalnych”. Dużą popularnością cieszą się m.in. kubki termiczne z nadrukiem jak również kubki magiczne, pokazujące kolorowy wzór pod wpływem kontaktu z gorącym napojem.
Praktycznym prezentem dla pasjonata wędkarstwa są również różne rodzaje toreb na ramię lub wąskich nerek do przyczepienia na pas. Wszystko, co pomoże w sprawnym transporcie drobnego sprzętu lub prowiantu. Oryginalny wzór to opcja „ekstra”.

Śmieszne gadżety dla wędkarza

W sieci dostępny jest dość ciekawy wybór śmiesznych upominków dla miłośników wędkowania. Zaczynając od jubileuszowych trofeów po figurki i dodatki z zabawnym printem. Jak kupować, aby prezent się spodobał, a po momencie złożenia życzeń nie stał się zapomnianym , porzuconym podarunkiem? O sukcesie zakupów może przesądzić nasza znajomość typu poczucia humoru drugiej osoby. Trzeba to dogłębnie rozpatrzyć, gdy planujemy zakup prezentu „z jajem”. Jednych śmieszy fartuch wędkarski z wysportowaną damską sylwetką, innych komiksowy plakat lub karafka z figlarnym grawerem.

Prezenty z Januszem – must have dla wędkarza śmieszka?

Stereotypowego nosacza nie trzeba już przedstawiać. Sympatyczny futrzak z długim nosem kilka lat temu wziął szturmem polskie „internety” i wciąż jest na topie. Z nie do końca wiadomego powodu sympatycznemu nosaczowi przypisano wędkarskie hobby. Czy wędkowanie jest faktycznie naszym „narodowym hobby”? Trudno powiedzieć.


Wędkarskie rysunki z typowym Polakiem stały się inspiracją dla różnego typu prezentów „z jajem”. Nosaczowy ”znak jakości” jest widoczny m.in. na wędkarskich T-shirtach i wielu bibelotach – od toreb na ramię po akcesoria kuchenne. Zestawy prezentów spod znaku ”Janusz wędkarz” należy polecić osobom, które są fanami tej kategorii memów i kolekcjonerom zabawnych bibelotów.

Trofea wędkarskie na prezent – co wybrać?

Na samym końcu kategoria upominków, której nie możemy jednak pomijać. Wśród klasycznych upominków „dla wędkarza” znajdziemy również akcesoria, które sprawdzą się m.in. jako nagrodę w konkursie lub zawodach wędkarskich.


Artystyczna skrzynka z pięknym grawerem, szklana karafka, zestaw kieliszków – to praktyczne inspiracje zakupowe dla doświadczonego wędkarza. Coś, co chcemy wręczyć, aby uhonorować zasługi, osiągnięcia lub długi, „wędkarski staż” solenizanta. W tej kategorii sprawdzą się też przemyślane serie akcesoriów, dopasowane pod względem głównego motywu dekoracyjnego.

Niezależnie od typu okazji, poszukiwanie prezentu dla pasjonata wędkowania można rozpocząć od sklepów online, które specjalizują się w śmiesznych prezentach. Zróżnicowany asortyment, możliwość wyboru nadruku, opcja personalizacji, opcja wysyłki w formie prezentu – to kwestie kluczowe, aby proces zakupu prezentu był w pełni satysfakcjonujący.

Write A Comment