Jak zarabiać na blogu?

Blog to doskonałe narzędzie umożliwiające wiele sposobów zarabiania. Prowadzenie bloga wcale nie jest takie proste, ale o tym trzeba się przekonać samemu, z daleko wygląda to inaczej wydaje się, że wystarczy wrzucić coś raz na jakiś czas i czerpać zyski. Nie jest to prawdą, natomiast prawdą jest jak już wspomniałem, że przy włożeniu w blog pracy można na nim zarobić. Jest na to wiele sposobów. Poniżej przedstawię kilka z nich.

Google Adsense


1. AdSense – jeden z najpopularniejszych o ile nie najpopularniejszy sposób zarabiania. Reklamy od Google wyświetlane są na blogu, a zarabianie zależy od liczby użytkowników i ich zainteresowania reklamą. Niestety dla blogerów większość osób nie interesuje się reklamą, albo ma zainstalowane różne programy do blokady reklam. Ponadto nasz blog musi być zgodny z regulaminem adsense, aby mógł zarabiać.

Program Partnerski


2. Programy partnerskie – polecanie innych stron, produktów, czy usług za prowizję lub jednorazowe wynagrodzenie w zależności od programu. Nie jest żadną tajemnicą, ze im popularniejszy blog tym lepsze prowizje i oferty współpracy. Są programy partnerskie bez wymagań lub z małymi wymaganiami, dlatego każdy nawet najmniej popularny blog może spróbować swych sił w czymś takim jak program partnerski.


3. Reflinki to też swego rodzaju programy partnerskie, tyle że bez żadnej umowy, czy wymagań. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i sprawdzić, czy ma on program partnerski, jeśli tak skopiować link do swojego reflinka i go promować. Tutaj w kwestii zarabiania wiele zależy od nas, ale też od naszych poleconych. Najczęściej w takich programach dostaje się określony procent zarobków od poleconego, więc im więcej on zarabia tym i my więcej zarabiamy. W dodatku często są to systemy poleconych wielopoziomowe, co oznacza, ze od zarobków poleconych naszych poleconych też dostaniemy prowizję.

Zarabianie na blogu


4. Wpisy na blogu – ktoś płaci blogerowi, aby umieścił jakiś wpis lub recenzję w zamian za wynagrodzenie. Metoda tylko dla blogów, które osiągnęły już pewną popularność. Raczej nikt nie zaproponuje takiej współpracy na małym, nieznanym blogu.


5. Własne produkty – tej metody raczej nie trzeba wyjaśniać. Promowanie i sprzedaż własnych produktów. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zarobić na np. własnych koszulkach z nadrukiem zapraszamy tutaj:


Blog umożliwia wiele sposobów zarabiania. Jednak nie każdy blog będzie zarabiał podstawą jest włożenie w niego pracy i wypromowanie go, aby ludzie w ogóle wiedzieli o jego istnieniu. Na efekty trzeba poczekać, a wiele osób chce widzieć efekty od razu przez co się zniechęca, przestaje pisać, a jego blog upada.

Podobne wpisy