Kreatory stron internetowych – Stwórz swoją witrynę w 30 minut!

Kreatory stron internetowych to jeden z najszybszych i najprostszych sposobów na stworzenie własnej witryny sieci. Aktualnie, gdy obecność w internecie w biznesie jest obowiązkowa lub chcemy zaprezentować swoje treści szerszej publiczności – musimy założyć własną stronę www. Kreatory stron są ciekawą i korzystną alternatywą dla samodzielnego projektowania strony w programie czy zlecenie jej wykonania za duże sumy pieniędzy. Dzięki takim kreatorem możemy w prosty sposób pozyskać wiele stron internetowych za darmo lub za niewielką opłatą otrzymując również dedykowaną domenę. Czym zatem są kreatory stron internetowych? Na jakiej zasadzie działają? Jakie mają korzyści i plusy? Czy warto z nich korzystać? Poniżej prezentujemy odpowiedzi na te pytania, wskazówki odnośnie tworzenia stron i wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia tworzenia witryn w takich kreatorach.

Czym są kreatory stron internetowych?

Kreatory stron internetowych to serwisy, na których możemy szybko i bez posiadania wiedzy stworzyć własną stronę www. Kreatory umożliwiają graficzne i proste tworzenie własnej witryny. Cały proces jest przystępny, a własną stronę internetową możemy stworzyć w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Jej projektowanie opiera się na wyborze konkretnego już szablonu i jego edytowaniu. Samodzielnie możemy zmieniać kolory strony, układ elementów czy funkcji na stronie. W sieci istnieje wiele różnego rodzaju kreatorów. Przeważnie są one darmowe w podstawowej wersji, a gdy zależy nam na bardziej zaawansowanych opcjach czy większej ilości szablonów będziemy musieli zapłacić pewną sumę. Kreatory stron internetowych umożliwiają tworzenie zarówno strony firmowej, do celów prywatnych, blogów czy sklepów internetowych. Kreatory stron internetowych umożliwiają również proste wprowadzanie danych o stronie takich jak tytuły, opisy czy hasła, pod jakimi ma być wyszukiwana w internecie. Po stworzeniu witryny jest ona umieszczana w sieci w ciągu kilku minut, a my możemy cieszyć się własną witryną. Gdy zdecydujemy się na darmową opcję, otrzymamy mniejszą ilość szablonów i opcji do wyboru, na gotowej stronie może znajdować się np. baner informujący, że witryna została wykonana przy pomocy danego kreatora, a adres witryny będzie posiadał część z nazwą kreatora np. nazwa witryny. NAZWAKREATORA. pl

Jak przebiega tworzenie w nich stron www?

Proces tworzenia strony internetowej kreatorze jest bardzo prosty i poradzi sobie z nim nawet osoba nieznająca się na nowych technologiach czy kodowaniu. Rozpoczyna się on od wybrania konkretnego kreatora. Choć wszystkie marki działają w podobny sposób poszczególne kreatory, mogą różnić się ilością oraz jakością szablonów, opcjami czy rodzajami stron jakie chcemy utworzyć. W tym celu warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników np. na forach, które kreatory są warte uwagi. Gdy wybierzemy już dany kreator i zarejestrujemy tam konto, możemy rozpocząć tworzenie strony. Rejestracja jest prosta i przypomina np. zakładania e-maila.

Gdy będziemy chcieli stworzyć własną witrynę, otrzymamy do wyboru pustą stronę lub gotowy już szablon. W zależności od wybranej opcji będziemy mogli umieszczać tam swoje elementy lub edytować sam szablon. Odbywa się to poprzez dodawanie i przestawianie konkretnych elementów takich jak np. pole tekstowe, grafiki czy formularze. Projektowanie strony w ten sposób jest komfortowe i nie musimy się znać na kodowaniu czy zaawansowanych opcjach technicznych. Do dyspozycji otrzymujemy wiele elementów, dzięki czemu możemy dostosować swoją stronę do własnych potrzeb i preferencji. Wybierając płatne szablony, będą one bardziej zaawansowane lub estetyczne graficznie.

Projektowanie witryny umożliwia również zapisywanie opisów poszczególnych stron, opisu, który wyświetla się wyszukiwarce lub opcji seo, czyli pozwalających pozycjonować witrynę w wyszukiwarce Google. Gdy skończymy tworzenie własnej witryny, wystarczy zapisać projekt lub go opublikować. W ciągu kilku minut będzie dostępny w sieci. Gdy będziemy chcieli edytować naszą witrynę, wystarczy zalogować się do kreatora i wprowadzić zmiany. Umożliwia on edytowanie tekstu czy jego formatowanie.

Strony internetowe za darmo vs. płatne

Kreatory internetowe to rozwiązanie korzystne pod wieloma względami. Zazwyczaj, gdy decydujemy się stworzenie takiej witryny, otrzymujemy dwie opcje do wyboru — darmowego lub płatnego tworzenia stron internetowych. Darmowe strony z pewnością sprawdzą się, jeśli chcemy podzielić się swoimi poglądami z innymi użytkownikami i prowadzić np. bloga czy stronę tematyczną. Gdy będziemy jednak chcieli stworzyć witrynę do celów biznesowych — np. prowadzić sklep, strona firmowa czy profesjonalny serwis zdecydowanie powinniśmy wybrać opcję płatną. Za opłacenie jednorazowe pakietu lub abonament zyskamy dostęp do zdecydowanej większości szablonów, bardziej zaawansowanych funkcji, dedykowanego adresu. pl lub. com czy braku baneru reklamowego na gotowej stronie.

Czy warto z nich korzystać? Plusy kreatorów witryn

Zdecydowanie tak! Kreatory stron internetowych mają bardzo wiele plusów, które warto wykorzystać. Pierwszym z nich jest prosta obsługa. Jeśli chcemy szybko i bezproblemowo założyć taką stronę a nie znamy się na kodowaniu jest to idealne rozwiązanie. Nie musimy też pobierać oprogramowania, gdyż wszystko odbywa się w przeglądarce internetowej. Korzystne są również koszty. W porównaniu do zlecenia założenia strony przez agencję czy zamówienia jej w u profesjonalisty, koszt zakupu płatnego pakietu, jest nieporównywalnie mniejszy. Dużym plusem jest również wiele profesjonalnych szablonów, które możemy wykorzystywać np. do celów biznesowych. Dostęp do wielu kreatorów jest również łatwy, a my mamy duży wybór różnych marek. W ten sposób możemy stworzyć również stronę bardzo szybko bez wychodzenia z domu nawet w ciągu kilkunastu minut. Kreatory witryn umożliwiają również założenie np. sklepu internetowego, co jest bardzo dużym plusem. Kolejną korzyścią jest prosta możliwość edytowania zawartości i wiele funkcji, jakie możemy uruchomić na naszej stornie takich jak np. ankiety, formularze czy systemy płatności.

Podobne wpisy