Optymalizacja SEO – z czym to się je?

Bardzo wielu użytkowników internetu, którzy nie mają zbytniego pojęcia o tworzeniu stron internetowych, myśli, że stronę wystarczy tylko wrzucić na serwer i wszystko skończone. Doświadczony webmaster wie jednak, że na umieszczeniu witryny na serwerze, praca wcale się nie kończy, a wręcz zaczyna się jeszcze bardziej rozkręcać.

Nasza strona nie będzie przecież od razu indeksowana w wyszukiwarkach takich jak Google, dlatego też nie zdziw się, jeśli założysz stronę, a mimo to nie znajdziesz jej w wynikach wyszukiwania. Nie jest to proces łatwy za to z pewnością czasochłonny, ale dobrze przeprowadzony, przyniesie same korzyści.

Na początek warto stronę dodać do różnych katalogów witryn internetowych. Takie katalogi zwykle pobierają za wpis odpowiednią opłatę, nie jest ona zwykle duża, ale jednak jest. Nie martw się, w sieci znajdziesz także wiele darmowych katalogów. Dobrym nawykiem jest sprawdzenie jakości takiego katalogu. Istnieje wiele stron “spamowych”, które o ile nie powinny zaszkodzi twojej witrynie, o tyle zaśmiecają internet dużą ilością nieuporządkowanych, często bezsensownych linków.

Pozycjonowanie za pomocą zaplecza seo, również jest bardzo efektywne, aczkolwiek zaplecze to też musi zostać zrobione starannie. Wtedy będzie przynosić największe efekty jeśli chodzi o pozycję naszej strony w wyszukiwarkach. Warto tutaj zastanowić się nad wykorzystaniem stron oferujących darmowe artykuły do przedruku. Napisanie kilku własnych tekstów i umieszczenie ich na wymienionych stronach mogą stać się bardzo dobrą promocją strony.

Jak więc widać, tworzenie stron nie kończy się na serwerze. Jeśli chcemy, mieć popularną stronę, to musimy włożyć w to wiele pracy i wysiłku, który na pewno zostanie wynagrodzony w postaci wysokiej pozycji w Google, czy Bing…

Podobne wpisy